Specjalne kocyki dla niemowląt

Małe dzieci wymagają dużo troski. Taką troskę otrzymują od swych rodziców, oraz bliskich. Także i obcy udzielają często dużej troski małym dzieciom. Dlaczego? Bo takie małe dzieci tego wymagają i takiej troski potrzebują. I dorośli udzielają im tej troski, także w postaci rzeczy trwałych. Czyli przedmiotów, które są dla małych dzieci wręcz konieczne.

Miękkie kocyki do wózka

miękki kocyk do wózka minkyKocyk to przedmiot, który dziecko często pamięta przez całe życie, już jako dorosły człowiek. Taki kocyk wiąże się ze wspomnieniami z dzieciństwa, które wielu z nas hołubi całe swoje życie. Wiąże się ono z bezpieczeństwem, ciepłem, troską, miłością i wszystkim tym, co dziecku się należy. Aby takie wspomnienie miało i nasze dziecko, powinno się mu zapewnić miękki kocyk do wózka minky. Taki kocyk można także używać w łóżeczku dziecka. Przykrywać go nim, otulać i tym samym sprawiać, że dziecko czuje się bezpiecznie, śpi spokojnie i jest pozytywnie nastawione do całego świata. Nie boi się bez powodu, jest radosne i zdrowe. Kocyk minky jest produkowany z polaru przez ludzi, którzy mają własne dzieci i dobrze wiedzą, czego im trzeba najbardziej. Rodzic zakupując taki kocyk powinien się zastanowić także nad jego wielkością. Jeśli kocyk będzie miał minimalnie 100 cm długości i 70 cm szerokości, można spokojnie zapomnieć o kupowaniu nowego kocyka przez przynajmniej dwa lata. Kupując mniejszy kocyk, nasze dziecko szybciej z niego wyrośnie i trzeba będzie zakupić nowy.

Trzeba pamiętać również o tym, że dziecko przyzwyczaja się do kocyka od najwcześniejszych dni swego życia. Jeśli po – powiedzmy – roku, będziemy chcieli dać mu nowy kocyk, jednocześnie zabierając stary, może to się zakończyć głośnym płaczem (protestem dziecka), oraz nawet stresem, po którym taki maluch może cierpieć. A tego nie chcemy.