Pies gubiący sierść

Sposoby walki z psią sierścią

W dzisiejszych czasach większość z nas ma swojego wiernego towarzysza, a mianowicie psa. Dla wielu ludzi stanowią one centrum ich świata. Każdy pies ma swój charakter i każdy wygląda inaczej. Jedynym problemem wiążącym się z posiadaniem pupila jest wszechobecna sierść, jak sobie z tym radzić?

Nie tylko tradycyjne strzyżenie czyli usługi psich fryzjerów

Strzyżenie psówCoraz popularniejszym sposobem na walkę z psią sierścią stały się wizyty u psiego fryzjera. Ze względu na to, że obce miejsca wywołują często u psa stres, zanim zatrudni się pracownika psiego salonu przeprowadza się odpowiednią selekcję. Dzięki temu zapewnia się profesjonalne podejście do „klienta”. Są to najczęściej ludzie odpowiednio wyszkoleni do pracy ze zwierzętami, zostawiasz więc swojego pupila w dobrych rękach i nie musisz się o nic martwić. Dzisiejsze salony fryzjerskie dla psów zapewniają szeroki zakres usług. Oprócz tradycyjnej kąpieli i strzyżenia oferują takie usługi jak:

 • trymowanie
 • kąpiele błotne
 • maseczki odmładzające
 • obcinanie pazurów i pedicure
 • czyszczenie uszu, zębów i gruczołów
 • perfumowanie
 • farbowanie sierści
 • masaże

Zabiegi te nie tylko pielęgnują futro naszego psa oraz zapewniają im przyjemność i estetyczny wygląd, ale także ograniczają ilość wypadającej sierści poprzez dokładne wyczesanie. Często podczas okresu linienia wypadające włosie plącze się, a następnie zalega na naszym dywanie i kanapach. Uciążliwym okresem dla posiadaczy psów jest jesień. Podczas dni ciągłego deszczu, każdy spacer z naszym pupilem kończy się poplamioną podłogą oraz brudną sierścią. Warto wtedy skorzystać z usług kąpieli w salonie fryzjerskim, zaoszczędzi nam to czas, a także pracę w postaci późniejszego sprzątania łazienki.

Czyszczenie oraz pranie tapicerki w Warszawie

Czyszczenie samochoduGdy nasz pupil odbędzie już wizytę w salonie w celu ograniczenia ilości wypadającej sierści, pora na zadbanie o nasz dywan oraz tapicerkę. Teraz nie musisz wykonywać tego samemu. Firmy zajmujące się praniem każdego rodzaju dywanów oraz tapicerek mebli na profesjonalnym poziomie, dysponują specjalnym sprzętem oraz środkami, które sprawią, że Twoja wykładzina i tapicerka będą wyglądały jak nowe oraz nie pozostanie na niej żaden ślad sierści psa. Oprócz tego pozbędziesz się z tych miejsc gromadzących się roztoczy, kurzu i piasku, który wnosi pod łapami Twój pupil. Warszawskie firmy zajmujące się tą profesją oferują rozbudowaną i niezwykle różnorodną ofertę usług związanych z czyszczeniem i praniem takich rzeczy, w tym m. in.:

 • usuwanie roztoczy i alergenów
 • impregnacje zapobiegającą szybkiemu ponownemu zabrudzeniu
 • czyszczenie za pomocą Karchera, zapobiegające ponownemu rozmnażaniu się roztoczy
 • neutralizacje przykrych zapachów
 • likwidacja plam
 • czyszczenie parowe tapicerek meblowych i dywanów

Nowoczesny system oraz wysokiej jakości środki umożliwiają dotarcie nawet w najbardziej trudno dostępne miejsca oraz pozbędą się wszystkich uciążliwych plam, Ciężko jest uzyskać takie efekty w domowych warunkach przy dostępnych na rynku produktach.

Szczęście Twoje i Twojego psa

Wizyta u psiego fryzjeraKorzystanie z pomocy, nie jest złe. Większa oszczędność czasu pozwoli Ci lepiej go zagospodarować. Zamiast złościć się na brud pozostawiony przez Twojego psa i męczyć się czyszcząc dywany i tapicerki będziesz mieć go na zabawę i spacer z nim. Pies potrafi być najlepszym przyjacielem człowieka, zawsze wiernie wyczekującym Twojego powrotu, warto więc spędzać z nim jak najwięcej czasu, ponieważ jego jak i nasze życie nie jest wieczne. Osoby prowadzące aktywny tryb życia wybierają wśród takich ras jak seter irlandzki, beagle, syberian husky. Psy te wymagają dużo ruchu więc będą idealnymi towarzyszami dla biegaczy. Dla osób starszych polecane są takie rasy jak np. pudel, maltańczyk, cocker spaniel, york terrier, zazwyczaj cechuje je spokojna natura i nie wymagają one dużej opieki w postaci długich spacerów.


Przydatne informacje związane z tematem:

 • ProfiClean– strona internetowa firmy z Warszawy oferującej czyszczenie tapicerki
 • Pies.pl – portal internetowy skierowany do miłośników psów
 • Salondlapieskow.pl – strona internetowa salonu psiego fryzjera z Krakowa

 

Podsumowując

Na rynku dostępne są liczne rasy psów, które powinny spełnić oczekiwania różnych typów ludzi. Nie zmienia to jednak faktu, że wszystkie z nich mogą gubić sierść, którą trzeba sprzątać.