Środki do mycia samochodu

Od kiedy w miastach i miasteczkach zaczęły powstawać myjnie samochodowe to wielu z nas zrezygnowało niemalże zupełnie z mycia samochodu w przydomowym ogrodzie. Niekoniecznie jednak jest to dobre zjawisko. Chodzi o to, że w myjniach nie zawsze da się umyć samochód tak bardzo dokładnie jak byśmy tego chcieli. Nie mamy też wpływu na to jakie środki chemiczne są w tych myjniach stosowane.

Czyszczące środki do lakieru samochodowego

środki czystości do samochoduPatrząc na samochód wydawać nam się może, że lakier jakim jest on pokryty jest bardzo mocny. Niemniej jednak trzeba wiedzieć o tym, że są to niestety tylko pozory. Lakier można naprawdę bardzo łatwo uszkodzić i niekoniecznie musi to być związane z zarysowaniem. Wystarczy nawet stosowanie nieodpowiednich środków czyszczących i szybko mogą pojawić się różne odbarwienia a struktura lakieru się osłabi. Środki czystości do samochodu powinny być więc wybierane dopiero wtedy jeśli poprzedziliśmy zakupy zebraniem informacji co do tego na jakie środki warto zwracać uwagę a których raczej należy unikać. Do mycia samochodów z zewnątrz najczęściej używa się szamponów myjących. Czyszcząc swój samochód w przydomowym ogrodzie możemy użyć takiego szamponu wlewając pewną dawkę do wiadra z wodą. Jeśli zaś posiadamy myjkę ciśnieniową to szampon wówczas możemy wlać do specjalnego pojemnika znajdującego się przy naszym pistolecie połączonym z myjką.

Ogólnie rzecz biorąc pielęgnacja samochodu to zabieg, który powinniśmy wykonywać bardzo często jeśli zależy nam na tym by nasz samochód wyglądał pięknie i lśniąco. Warto pamiętać o tym, że tanie szampony z najniższych półek mogą być bardzo nieskuteczne. Zdecydowanie lepszym pomysłem może być więc dopłacenie i kupno szamponów o zdecydowanie lepszych właściwościach myjących.