Świat drewnianych zabawek

 

Każdy posiada jakieś szczególnie ulubione zabawki z dzieciństwa. Nie inaczej jest w moim przypadku. Muszę powiedzieć, że mam wiele takich zabawek. Nie umiałabym zdecydować się na jedną. Posiadałam wspaniałe maskotki, klocki, lalki i oczywiście potrzebne dla nich akcesoria takie jak wózek czy domek. Sprawiały, że zabawa była wyjątkowa.

Lalki i ich wózki

drewniane wózki dla lalekDo dziś wspominam chwile, gdy odwiedzały mnie koleżanki i wspólnie spędzałyśmy czas, umilając sobie go różnymi zabawkami. Posiadałam ich bez liku, a czasem koleżanki przynosiły również własne. Chyba najbardziej ulubioną naszą zabawą było udawanie matek naszych lalek. Ubierałyśmy je odpowiednio, tuliłyśmy, śpiewałyśmy kołysanki… Aż uśmiecham się, gdy dziś o tym myślę. W takich sytuacjach obowiązkowym i niezbędnym elementem zabawy były nasze piękne, drewniane wózki dla lalek. Muszę przyznać, że bardzo lubiłam zabawki wykonane z drewna. Oprócz wspomnianego wózka, posiadałam też drewniane klocki i takąż wyścigówkę. Ta ostatnia była pięknie wykonanym rękodziełem. Do dziś zajmuje widoczne miejsce na polce, służąc jako ozdoba i wzbudzając zainteresowanie oraz zachwyty gości. Wszystkich zabawek nie mogłam zatrzymać, ponieważ byłoby to bezcelowe. Uznałam, że lepiej będzie, jeśli nadal będą służyły dzieciom. I tak większość moich zabawek rozdałam pośród rodziny. Bawiło się nimi i wciąż bawi wielu moich małych krewnych. Przyznam, że bardzo mnie to cieszy.

Wspomniany tutaj drewniany wózek powędrował więc do mojej kuzynki. Teraz ona jest z niego niezmiernie dumna i tak jak ja, wozi w nim swoje lalki. Zastanawiam się czasem, ile kilometrów zostało już przejechanych tym małym pojazdem na przestrzeni lat i ile lalek było w nim wożonych. Nie sposób tego określić, jednak sądzę, że bardzo wiele.