Torba z papieru

 

Robiąc zakupy w hipermarkecie nie musimy się martwić w co zapakujemy zakupy, bo wózkiem możemy podjechać pod samochód i wszystkie produkty schować do bagażnika. Robiąc zakupy w warzywniaku, albo sklepie mięsnym, prawdopodobnie dostaniemy zwykłą torbę foliową, albo wykonaną z makulatury.

Do czego służy torba papierowa?

torby papieroweRóżnego rodzaju opakowania są konieczne w punktach prowadzących detaliczną sprzedaż i są to torby, reklamówki, lub plastikowe pudełka. Popularne foliówki są szkodliwe dla naszego środowiska, dlatego coraz więcej przedsiębiorców sięga po torby wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Do najpopularniejszych zaliczamy tanie torby papierowe z nadrukiem, które spotkamy w większości sklepów odzieżowych, drogeriach, czy nawet księgarniach. Dostępne są w wielu rozmiarach od najmniejszych, w których zmieści się krem do twarzy, po duże,  w których mogą być pakowane puchowe kurtki, lub buty zimowe. Przedsiębiorcy już dawno doszli do wniosku, że papierowa torba jest lepsza od foliowej, ponieważ może być wielokrotnego użytku, oraz jest dobrą powierzchnią na tanią reklamę. Dużo punktów detalicznych decyduje się drukować na papierze swoje logo, które zwiększa rozpoznawalność marki i wpływa na zwiększenie sprzedaży. Papier ulega szybkiemu rozkładowi i nie zanieczyszcza naszego środowiska, dlatego bez wyrzutów sumienia możemy korzystać z takich torebek. Najczęściej ich dno jest klejone ekologicznym klejem i dodatkowo wzmacniane tekturą, jeżeli mają być przeznaczone do transportowania cięższych produktów.

Papierowe opakowanie są wliczone w koszt zakupu w dużych sklepach odzieżowych, lub obuwniczych, ale w sklepach oferujących żywność będziemy za nią musieli zapłacić niewielka kwotę w wysokości około pięćdziesiąt groszy. Są one zdecydowanie bardziej estetyczne niż powszechne foliówki.