Traktorki wyposażone w kosz

Znawcy tematu ogrodnictwa najlepiej wiedzą co trzeba robić, aby trawnik wyglądał imponująco. Oczywiście nie jest to tajemna wiedza, bo chyba każdy wie, że podstawową czynnością w pielęgnacji trawnika jest jego regularne koszenie.

Czym najlepiej kosić trawę?

traktorek kosiarka z koszemBez względu w jakim miejscu rośnie trawa, to trzeba ją konsekwentnie przycinać, bo szybko zamieni się w nieestetyczną polną łąkę. Najprościej jest to robić kosiarką lub traktorkiem, bo niemalże cała praca jest wykonywana za nas. Najczęściej przez klientów jest wybierany traktorek kosiarka z koszem, który pozwala na wykoszenie trawnika z jednoczesnym zbieraniem skoszonej trawy. Jest wyjątek, kiedy pożądane jest nie zbieranie skoszonej trawy i dotyczy to funkcji mulczowania, czyli dokładnego mielenia jej i równomiernego rozrzucenia na trawniku. Taka trawa stanowi doskonały, naturalny nawóz. Większość traktorków posiada funkcję mulczowania i klasycznego koszenia, gdzie odpady mogą być wyrzucane na bok lub trafiać bezpośrednio do kosza. Taki funkcje są bardzo przydatne, ponieważ każdy użytkownik pojazdu może go dostosować do swoich potrzeb. Wszystkie traktorki znanych marek mają zamontowane silniki nowej generacji, które zapewniają pracę na najwyższych obrotach przy jednoczesnym oszczędnym zużyciu paliwa. To z kolei bezpośrednio się przekłada na ekonomiczne użytkowanie pojazdu. Takim traktorkiem można w krótkim czasie dokładnie wykosić nawet pięćdziesiąt arów powierzchni, ponieważ posiada on dwa noże tnące, które można ustawić na kilku wysokościach.

W sklepach ogrodniczych dostaniemy traktorki tańsze i droższe, które będą się różnić nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim jakością wykonania, wyposażeniem, mocą czy ogólnie parametrami technicznymi. Dlatego warto je porównywać ze sobą, aby wybrać najlepszy.