Trwały i ładny dach

Budując nowy dom lub remontując stary ważnym elementem jakim musimy brać pod uwagę jest dach. Zwykle nie zdajemy sobie sprawy z wielu korzyści, jakie może zaoferować solidne i wytrzymałe zadaszenie. Dach wykonany z wysokiej jakości materiałów nie tylko zapewnia schronienie, ale także chroni przed chłodem. 

Co brać pod uwagę przy instalacji dachu

dachy otwockDla lepszej trwałości i przedłużenia żywotności preferowane jest pokrycie dachowe z blachodachówki jakie oferuje dachy otwock. Nie wspominając już o jego zdolności do znoszenia silnych wiatrów, a także ognioodporność, szczególnie w przypadku uderzenia pioruna. Chociaż zależy to od rodzaju metalu, ogólnie rzecz biorąc, dachy metalowe mają żywotność w przybliżeniu od 40 do 70 lat. Jedną z głównych korzyści związanych z pokryciem metalowym jest ilość opcji, które mamy do wyboru.  Cynk, aluminium, miedź i stal ocynkowana to wszystkie opcje metalowych pokryć dachowych. Innym rodzajem pokrycia dachowego jest dach wykonany z dachówki, która zapewnia największą wytrzymałość w porównaniu z innymi materiałami pokryciowymi, takimi jak np. gonty. Przy dzisiejszych nowoczesnych projektach inżynieryjnych, dachówki zapewniają naturalną funkcję odprowadzania wody i wentylacji. Ta funkcja umożliwia użycie dachówki jako podstawowego pokrycia dachu zarówno w ciepłym jak i zimnym klimacie. Producenci dachówek ceramicznych mogą wyprodukować dachówki pasujące do każdego stylu architektonicznego, od autentycznego hiszpańskiego, od śródziemnomorskiego po kolonialny, historyczny lub współczesny. Dachówki mogą być płaskie lub okrągłe, wyglądać jak drewniane, lub symulować wielowiekowe dachy. Możliwości ceramicznych dachówek są praktycznie nieograniczone.

Kiedy dachówki są prawidłowo zainstalowane, wymagają minimalnej konserwacji przez cały okres użytkowania dachu. Jeżeli jakaś część dachu zostanie uszkodzona, tylko uszkodzona część lub pojedynczy element wymagać będą wymiany.