Usługi motoryzacyjne – wypożyczalnie samochodów, taxi bagażowe i regenercja turbosprężarek

O tym jak szeroki jest rynek usług motoryzacyjnych jest w stanie przekonać się każdy z nas – niezależnie od tego, czy posiadamy własny samochód, a nawet od tego czy posiadamy prawo jazdy. Samochody są wszechobecne na naszych ulicach i niewielu wyobraża sobie komfortowe życie bez nich. Niegdyś samochody uważane były za oznakę prestiżu i luksusu, teraz samochody są oczywistą wypadową tempa, w którym porusza się świat, społeczeństwo oraz stylu życia, który preferujemy, jako ludzie.

 

Wynajem samochodów i usługi transportowe, czyli samochodem wygodniej

wypożyczalnia samochodówPodróże w dzisiejszych czasach są rzeczą bardzo oczywistą przez swoją prostotę. Dzisiaj każdy może wyjechać. Nie zawsze jednak opłaca się podróżować do kraju lub miasta docelowego własnym samochodem. Często okazuje się, że podróż komunikacją zbiorową – autobusami, pociągami czy samolotami jest tańsza, szybsza i o wiele bardziej komfortowa. Jednak po docelowym miejscu podróży też trzeba się czymś poruszać. Wtedy w sukurs przychodzi wypożyczalnia samochodów osobowych. Wypożyczenie samochodu wiąże się z rzeczami, których wartości nie sposób przecenić.

Wypożyczenie samochodu to:

  • komfort
  • niezależność
  • wolność

Warto skusić się na wynajem samochodu, gdy planujemy długie wycieczki lub musimy szybko i często przemieszczać się w celach biznesowych. Bycie zależnym od komunikacji miejskiej w takich sytuacjach wiąże się z ogromnym dyskomfortem i koniecznością dopasowania swoich planów do rozkładów jazdy. Nie każdy też ma ochotę jeździć ciągle taksówkami – tego wszystkiego naprawdę można sobie zaoszczędzić. Wypożyczalnie dysponują wieloma rodzajami samochodów, dzięki czemu nie jest dużym problemem wybranie takiego samochodu, którym jeździ nam się najwygodniej. Opłaty za wypożyczenie nie należą do najwyższych, jeżeli weźmiemy pod uwagę szereg możliwości, które płyną z takiego rozwiązania kwestii podróży. Warto wspomnieć kilka słów o regulaminie wypożyczalni – jest on najczęściej konstruowany w sposób przyjazny użytkownikowi. Oznacza to, że nie ma problemu z pozostawieniem wypożyczonego samochodu na parkingu lotniska czy w innym miejscu, z którego zmieniamy środek transportu na inny. Najczęściej wystarczy jedynie telefonicznie powiadomić o tym fakcie obsługę wypożyczalni.

 

przewozy bagażoweCzas na przeprowadzkę? Nie martw się! Taksówka bagażowa już czeka!

Jeżeli mowa jest o rynku usług motoryzacyjnych to nie sposób jest nie wspomnieć o usługach, które świadczą taksówki bagażowe. Przepisy określające czym jest i co wolno przewozić w taksówce bagażowej, zawarte są w rozdziale czwartym Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie przepisów porządkowych związanych z przewozem osób i bagażu taksówkami.
Wynika z nich jedna bardzo ważna kwestia dla osób, które pragną z takiej taksówki skorzystać. Kierowca ma bowiem prawnie usankcjonowany obowiązek pomóc w załadunku i wyładunku bagażu na żądanie klienta i za z góry umówioną opłatą. Stawia to taxi bagażowe na bardzo korzystnym miejscu – skorzystanie z licencjonowanej taksówki bagażowej jest o wiele bardziej wygodne, niż skorzystanie z przewozu bez licencji. Mamy pewność, że nasz bagaż (do którego według ustawy wliczyć można nawet żywe zwierzęta w klatkach) dotrze na miejsce przeznaczenia bezpiecznie i nie będzie problemów z ich późniejszym, ostrożnym wyładunkiem.

 


 

 

usługi transportoweWięcej informacji:

 


 

 

regeneracja turbosprężarekPosiadasz własny samochód? Zadbaj o niego!

Zdarzyć się może, że posiadacz samochodu stanie przed wyborem – zregenerować turbosprężarkę, czy może jednak lepiej będzie kupić część fabrycznie nową i to ją zamontować? Kwestia warta jest rozważenia – z jednej strony zakup i montaż części fabrycznie nowej jest szybszy, a z drugiej strony serwis i regeneracja turbosprężarek jest zwyczajnie tańsza, choć minimalny czas takiej regeneracji zajmuje dwadzieścia cztery godziny. A i to tylko w przypadkach, gdy dysponujemy częściami standardowymi, w innych przypadkach – wydłuża się. Wszystko przez szereg żmudnych czynności koniecznych do wykonania. Jeżeli ktoś twierdzi, że zregeneruje ją w przeciągu godziny – kłamie. Mimo wszystko nie warto inwestować w nową część – dobrze zregenerowana turbosprężarka jest w stanie posłużyć nam jeszcze przez wiele kilometrów bezproblemowej jazdy.