Użycie pilarki – przycinanie, przekroje wzdłużne i poprzeczne

Na dachu czy na stałym podłożu w trakcie pracy może przydać się pilarka ręczna. Obecnie na polskim rynku znaleźć można wiele urządzeń polskich i zagranicznych producentów pilarek. Na uwagę zasługuje jednak pilarka HKC 55, która daje niezależność w każdej sytuacji.

Akumulator i bezszczotkowy silnik zwiększające moc pilarki ręcznej

hkc 55Dzięki tej pilarce można ciąć nawet pod kątem i to z olbrzymią dokładnością. Można też ciąć z prowadnicą, a do tego połączyć pilarkę ze specjalnymi szybami FSK i FS. Do cięć ukośnych idealnie nadaje się akumulatorowa pilarka ręczna. Jak sama nazwa wskazuje, tego typu pilarki posiadają specjale akumulatory litowo-jonowe. Połączone są one z prowadnicą FSK. Silnik w pilarce to silnik bezszczotkowy EC-TEC. Taki silnik zapewnia bardzo precyzyjne cięcie niezależnie od tego, w jakim położeniu znajduje się pilarka. Dlatego hkc 55 to pilarka chętnie wybierana zarówno przez firmy jak i klientów indywidualnych. Dzięki szynie FSK można wykonywać bardzo dokładne cięcia poprzeczne. Pilarkę obsługuje się bez żadnych problemów, komfortowo. Można nawet regulować głębokość cięcia. Pilarka posiada też funkcję zagłębiania. Poza tym można zdalnie sterować osłoną wahadłową. Pilarka posiada specjalny klin rozszczepiający. Zakres regulacji kątowej tej pilarki ręcznej wynosi od 0 do 50 stopni, a więc bardzo dużo. Cięcie po szynie prowadzącej jest bezpieczne, szybkie i nigdy nie zawodzi.

Połączenie akumulatora i bezszczotkowego silnika sprawia, że moc pilarki jest skumulowana, znacznie większa w porównaniu z innymi pilarkami na rynku. Nie ma tutaj znaczenia gniazdko czy przewód – pilarka zawsze działa doskonale. W budownictwie drewnianym pilarka HKC daje więcej możliwości – przede wszystkim większą mobilność. Pilarką można wykonywać przekroje wzdłużne i poprzeczne, przycinanie desek, płyt i znacznie więcej.