Warte uwagi paszociągi w domowej hodowli

Mechanizacja produkcji zwierzęcej prawie zawsze oznacza większą wydajność. Dzisiejsze hodowle musze generować spore zyski aby utrzymały się na powierzchni współczesnego rynku. Warto pamiętać o tym, że konkurencja nigdy nie śpi i w najmniej oczekiwanym momencie może nas przechytrzyć.

Korzyści płynące z paszociągów 

solidne paszociągiW sytuacji związanej z hodowlą zwierząt istotną rolę odgrywa mechanizacja polegająca na automatycznym podawaniu pokarmu. Dzięki temu gospodarz oszczędza czas i nie zastanawia się nad poszczególnymi zwierzętami. W przypadku mniejszych chlewni czy też kurników samodzielne karmienie nie stanowi problemu. Jednak w momencie gdy mamy styczność z produkcją, która dochodzi do około tysiąca osobników sprawa podawania żywności jest bardzo skomplikowana. W takich momencyach najlepiej sprawdzają się solidne paszociągi. Ich głównym zadaniem jest pobór paszy z punktu A do punktu B. Zazwyczaj zbiorikiem na tego typu produkt jest zwyczajny silos przeznaczony do pasz różnego rodzaju. Wtedy w sutomatyczny sposób pobierana jest zawartość silosa i bezpośrednio dzielona wśród osobników. Oczywiście dalszy proces jest już indywidualną kwestią i tutaj hodowca może zmienić automatykę według własnych potrzeb. Oczywiście paszociąg jest tylko wstępem do pełnej automatyzacji, którą jak najbardziej można osiągnąć. Dzięki właściwościom jakie daje takie urzadzenie zyskujemy sporo wolnego czasu i zamiast fizycznie pracować ograniczamy się do nadzorowywania i kontrolowania różnych procesów.

Oczywiście inwestycja w automatyzację daje nam spektakularne efekty i w takim samym czasie możemy nakarmić więcej zwierząt mniejszym kosztem. Paszociąg jest tego doskonałym przykładem gdzie postęp rozwojowy gospodarstw w dużej mierze przekłada się na efekty i zarobki hodowców.