Warto korzystać z ekskluzywnych apartamentów?

Większość z nas pracuje cały rok, aby w czas kanikuły skorzystać z urlopu i gdzieś wyjechać. Często zamawiamy jakąś wycieczkę – np. dwutygodniową – i jedziemy odpoczywać. Nie zwracamy zbyt dużej uwagi na tzw. miejsce spania, a raczej patrzymy na miejsce pobytu. Czy jest to rozsądne? Przecież jedziemy wypocząć.

Czy każda wycieczka uwzględnia ekskluzywne apartamenty?

ekskluzywny apartamentNie zawsze tak jest. Wszystko zależy od ceny, jaką chcemy zapłacić. Jeśli zależy nam na spędzaniu większości czasu w hotelu, wtedy jak najbardziej – ekskluzywny pokój się przyda. Jeśli jednak planujemy szeroko rozumiane zwiedzanie, przebywanie w hotelu schodzi na plan dalszy. Jednak ekskluzywny apartament wynajmują nie tylko urlopowicze. Takie apartamenty wynajmują np. nowożeńcy, przebywający w danym mieście w tzw. podróży poślubnej. Często zwiedzanie różnych miast, czy państw jest praktykowane przez nowożeńców, czy wręcz ludzi, którzy pragną „zaszaleć” przed ślubem. Wynajmują wtedy takie apartamenty po to, aby mieć co wspominać przez całe życie. Osobną grupą wydają się być biznesmeni, wynajmujący odpowiednie apartamenty w danym mieście, gdzie przebywają w interesach. Odpowiedni apartament – to odpowiedni prestiż. Jeśli jakiś biznesmen przyjechał do np. stolicy w celu podpisania ważnego kontraktu, raczej nie będzie nocował w podrzędnym hoteliku na peryferiach tegoż miasta. To by było niepoważne i mogłoby ewentualnie narazić przedsiębiorcę na utratę wiarygodności wśród kontrahentów. Mogą się zdarzyć ekscentrycy, jednak są oni w mniejszości.

Wynajmem apartamentu w hotelu pociąga za sobą także większe koszty. Wszystko jest uzależnione od preferencji wynajmującego. Jeśli chce się on pokazać – ponieważ pomoże mu to w interesach – powinien jak najbardziej tak zrobić. Oszczędzanie może się w takim wypadku nie sprawdzić.