Właściwości oleju lnianego na włosy

Gdy mamy suche i niezbyt ładne włosy, które najczęściej wiążemy, aby nikt nie widział ich stanu to warto sięgnąć po olej lniany. To jeden z ciekawszych produktów naturalnych, które przy regularnym użytkowaniu na kosmyki przed myciem sprawi, iż będziemy mogli pochwalić się rewelacyjnej jakości włosami na co dzień.

Działanie lnianego oleju na włosy

olej lniany na włosyJeżeli zastanawiamy się w jaki sposób możemy zadbać o suche kosmyki, które nadmiernie wypadają oraz nie zachęcają nas swoim wyglądem to olej lniany na włosy będzie fenomenalnym rozwiązaniem. Jest on bowiem bogaty w kwasy omega 3 oraz omega 6, a także lignany lnu czy witaminę E. Dzięki temu składowi doskonale odżywiają najbardziej zniszczone włosy, które przy tym stają się miękkie, błyszczące oraz sprężyste. Stosując regularnie na skalp możemy też zwrócić uwagę, iż nasze włosy mniej obficie wypadają oraz są mocniejsze. Niektórzy dermatolodzy zalecają stosowanie lnianego oleju w ramach leczenia łuszczycy skóry głowy, gdyż ma on nieocenione działanie. Jeśli zastanawiamy się w jaki sposób powinniśmy olejować to przede wszystkim wiedzmy, iż w trakcie trzymania oleju na włosach możemy spokojnie wykonywać czynności domowe. Po godzinie lub nieco dłuższym czasie należy przystąpić do mycia, w trakcie którego nie pomijajmy odzywki albo maski, aby dobrze domyć olej. Gdy wybieramy lniany olej kierujmy się tym, aby był zimnotłoczony i nie zawierał zbędnych konserwantów, aby dobrze działał.

Działanie oleju lnianego na włosy było prawdopodobnie znane już naszym babciom, jednak w ostatnich latach coraz więcej z nas decyduje się na świadomą pielęgnację. Olej ten ma nieocenione właściwości, które sprawiają, iż włosy przestają być suche, łamać się oraz widzimy coraz mniej rozdwojonych końcówek kosmyków.