Wydajne materiały opałowe

 

Nasze domy ogrzewamy z reguły różnymi metodami. Stosujemy systemy grzewcze oparte o energię elektryczną, gaz czy też tradycyjne metody czyli ogrzewanie węglem lub drewnem opałowym. Warto jednak zauważyć, że z każdym kolejnym rokiem w sprzedaży pojawiają się nowe materiały opałowe, które również doskonale się sprawdzają w ogrzewaniu domów. 

Wydajny polski ekogroszek

ekogroszek pieklorzNa dzień dzisiejszy ogrzewanie domów ekogroszkiem staje się bardzo popularną praktyką. Nie jest to jednak moda, która wzięła się znikąd. Chodzi o to, że ekogroszek jest materiałem, którego ceny ostatnimi czasy bardzo mocno spadają. Na chwilę obecną cena jednej tony ekogroszku jest nawet o połowę mniejsza od ceny za tonę węgla. Mnóstwo osób odwiedzając składy materiałów budowlanych wybiera ekogroszek marki Pieklorz. Jest to producent znany w całym kraju i uchodzi za jednego z najlepszych jeśli chodzi o sprzedaż dobrej jakości węgla oraz oczywiście wspomnianego ekogroszku. Materiał ten wyróżnia się kalorycznością sięgającą nawet do 30 MJ/kg. Dotychczas o takiej kaloryczności można było jedynie pomarzyć jeśli stosowaliśmy inne materiały opałowe niż węgiel. Granulacja ekogroszku jest dość mała. Są to bardzo drobne kawałki węgla, które dość szybko się rozpalają co bez wątpienia jest ich wielką zaletą. Od jakiegoś czasu w sprzedaży dostępne są specjalne kotły, które umożliwiają bardziej efektywne spalanie ekogroszku przez co dochodzi do emitowania większej ilości ciepła.

Ogólnie rzecz biorąc ogrzewanie ekogroszkiem to naprawdę świetne rozwiązanie dla każdego kto chce nieco na ogrzewaniu oszczędzić przy jednoczesnym utrzymywaniu odpowiedniej temperatury we wnętrzu domu. Ekogroszek może sprawić, że ogrzejemy nasz dom a domowy budżet bardzo na tym nie ucierpi. Na zakup ekogroszku warto zdecydować się w lecie lub wiosną.