Wyjątkowa szkoła językowa

Miałam już 30 lat i pracowałam w biurze, w sekretariacie. Czasami zauważałam, że moje koleżanki z pracy o czymś sobie żartują, dyskutują i używają jakiegoś slangu. Nigdy nie wiedziałam, o co im chodzi. Mówiły bowiem po angielsku jakieś zwroty, a ja tego języka nie znałam za grosz. Jedyne co potrafiłam powiedzieć to: sorry.

Najlepsza szkoła języków obcych

polecana szkoła językowa w bydgoszczyByło mi głupio, bo w końcu język angielski to teraz podstawa w komunikacji. Teraz już nie tylko między ludźmi z naszego kraju i zza granicy, ale też i nasi rodacy używają tego języka. Rzuciła mi się w oczy kiedyś polecana szkoła językowa w bydgoszczy na jakichś ulotkach i pomyślałam, że może powinnam coś z tym zrobić i się podszkolić. Zastanawiałam się, czy mają kursy przeznaczone tylko dla dzieci i młodzieży, czy jako dorosła osoba też mogę się na coś zapisać. Postanowiłam tam zadzwonić i nieśmiało wypytać o oferty. Zawsze byłam trochę wstydliwa, wiec denerwowałam się też w takich momentach. W końcu szkołę kończyłam już dawno, a teraz sama się pakuję w następną edukację. Jednak okazało się, że mają też kursy dla dorosłych i nie są one dzielone na wiek uczestników, tylko na poziom wiedzy. Czasami gdy mają jakieś duże grupy, to starają się podzielić i według wieku i według poziomu znajomości języka. Mnie niestety trafił się poziom początkujący, bo kompletnie nic nie ogarniałam, nawet w szkolenie miałam angielskiego, tylko niemiecki. Który swoją drogą do niczego mi się za bardzo w życiu nie przydał.

I tak przystąpiłam do kursu. Po pracy, uczęszczałam na zajęcia angielskiego w szkółce. Na początku nic nie rozumiałam z tego, co mówili do nie lektorzy. Wydawało mi się to czarną magią. Jednak z czasem otworzyłam umysł na wiedzę i coraz lepiej mi idzie z dnia na dzień. Już umiem podstawowe zwroty.