Wyposażenie sal

Wyposażenie sal do nauki angielskiego dla dzieci

Miejsce, w którym odbywa się nauka na znaczący wpływ na jej tempo i jakość. Chcąc pozyskać klientów powinniśmy dokonać wszelkich starań, by czuli się komfortowo. Tym bardziej gdy chodzi o tak wymagających uczniów jak dzieci.

Język angielski dla dzieci – przyjazna nauka

agencja tłumaczeńPosłanie dziecka na kurs języka obcego to bardzo dobry pomysł. Przede wszystkim w tym wieku bardzo dobrze przyswaja się wiedzę. Już wtedy zaszczepić sympatię do języka angielskiego, co na pewno zaowocuje w przyszłości. Nie trzeba martwić się tym, że odbieramy naszym pociechom dzieciństwo – zajęcia dla dzieci łączą w sobie naukę z zabawą. Najprawdopodobniej więc, będzie chętnie na nie uczęszczać oraz zintegruje się z innymi dziećmi. Ze względu na mniejszą umiejętność koncentracji zajęcia w wielu ośrodkach trwają znacznie krócej niż w przypadku dorosłych (ok. 30-45 minut). To znacznie zmniejsza cenę kursu, która może wynosić nawet ¼ standardowej kwoty. Zapotrzebowanie na zajęcia tego typu wciąż rośnie, dlatego powinniśmy wiedzieć jak przygotować salę lekcyjną, w której będzie się odbywać kurs języka angielskiego dla dzieci.

Jeździk zapewni dynamiczne zajęcia

JeździkZe względu na potrzeby małych słuchaczy zajęcia dla dzieci są wyjątkowe oraz dostosowane do ich potrzeb i możliwości. Zawierają wiele elementów związanych z zabawą i ruchem. Taka forma lekcji zachęca je do zaangażowania się i pomaga w koncentracji. Mimo wszystko od początku odbywają się w języku angielskim i często prowadzone są przez wykwalifikowanych native speakerów. Ma to na celu oswojenie się z językiem i zachęcenie dzieci do powtarzania. Podręczniki i ćwiczenia są dostosowane do ich wieku, a w salach nie powinno brakować kolorowych elementów wystroju i zabawek. W dynamicznych zajęciach pomagają te interaktywne i edukacyjne (np. skip hop), które angażują dziecko i skłaniają do zapamiętywania.

Tablice interaktywne i inne wyposażenie

Tablice interaktywneIndywidualne podejście do najmłodszych słuchaczy przejawia się także w wystroju i wyposażeniu sal. Chcąc zapewnić im idealne warunki powinniśmy wrócić uwagę na wiele istotnych elementów. Gwarancją komfortu są malutkie stoliki i krzesełka dostosowane do wzrostu dzieci. Najlepiej, by były wykonane z lekkiego i bezpiecznego plastiku. Dzięki temu nauczyciel będzie mógł prowadzić zajęcia bez obaw, ze jakiemukolwiek dziecku stanie się krzywda. Gorszym rozwiązaniem są ciężkie meble metalowe i drewniane, które mogą być przyczyną siniaków i zadrapań. Ciepło i bezpieczeństwo podczas zabaw na podłodze zagwarantuje miękki dywan, a w razie konieczności zapewni też odpowiednią amortyzację podczas upadku. Pomieszczenie powinno być jasne i mieć duże okna, ponieważ światło dzienne jest najmniej szkodliwe dla wrażliwych oczu dziecka. Meble szkolne takie jak szafki i tablica muszą mieć zabezpieczone kanty oraz znajdować się w zasięgu dzieci. Lepszą alternatywą dla zwykłej tablicy jest tablica interaktywna, która:

  • skupia uwagę dzieci,
  • łączy naukę z zabawą,
  • umożliwia stosowanie takich materiałów edukacyjnych jak filmy, piosenki itp.

Dzieci uwielbiają obraz, dlatego dużo bardziej zainteresuje je taka forma nauki niż zwykła dyskusja. Świetnie sprawdzą się także tablety i laptopy edukacyjne, jednak te nie są już tak popularne w szkołach języków obcych.


Więcej informacji można znaleźć na:


Podsumowanie

Wyposażenie sal nauki języka obcego dla dzieci to kwestia ważna zarówno dla rodziców jak i dzieci. Wykorzystanie nowych technologii jest konieczne, by rodzice uznali daną szkołę za odpowiednią dla ich pociechy, a te chętnie wracały na zajęcia.