Wytrzymałe okna aluminiowe

Z pewnością większość osób nawet nie wie, jakie są różnice między oknami. Właściwie nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jeśli chcemy kupić okna, po prostu idziemy do sklepu i zamawiamy. Warto jednak zdobyć wiedzę na ich temat, ponieważ różnice naprawdę są spore. Czy aluminium jest wytrzymalsze niż plastik?

Charakterystyczne cechy okien aluminiowych

okna aluminioweNie da się ukryć, że kiedyś aluminium kojarzone było przez część społeczeństwa jedynie z puszkami. W dzisiejszych czasach ten materiał bardzo zyskał i posiada inne właściwości niż jeszcze kilkanaście lat temu. Także w branży okiennej zaczęto już jakiś czas temu produkować profile wykonane z aluminium. Cała branża budowlana bardzo na tym zyskała. Okna aluminiowe mogą posiadać bardzo duże gabaryty. W przypadku tworzywa pcv często nie ma możliwości wykonania tak dużych profili. Z pewnością widzieliście wielokrotnie ogromne budynki, które wyglądają, jakby zostały wykonane w całości ze szkła. To prawda, jest to możliwe właśnie za sprawą aluminium. Takie profile są bardzo wytrzymałe i solidne. Można montować w nich pakiety z szybami antywłamaniowymi i odpornymi na wszelkie urazy mechaniczne. Bardzo często z takimi szybami spotkać się można w bankach i różnych instytucjach publicznych. Ich zadaniem jest nie tylko ochrona przed działaniem zdarzeń niepożądanych. Są również bardzo dobrym zabezpieczeniem przed chłodem. Okna aluminiowe montowane są również coraz częściej w prywatnych domach. Najczęściej są to nowoczesne budynki, które wyposażone zostały w bardzo duże drzwi tarasowe lub stałe przeszklenia często kilkumetrowe. Aluminium świetnie sprawdza się w takich sytuacjach. Dodatkową zaletą jest bardzo bogata kolorystyka pozwalająca na dopasowanie okien pod kolor elewacji budynku.

Jeśli jesteśmy w trakcie budowy domu, który zaprojektowany został z zastosowaniem dużych przeszkleń, koniecznie zdecydujmy się wybór okien aluminiowych. Ich wytrzymałość i solidność sprawią, że będą nam służyć przez długie lata. Odporne są także na zmienne warunki atmosferyczne. Nawet podczas mrozów i upałów nie tracą swoich właściwości.