Wywoływanie fotografii wraca do mody

Fotografia od dziecka była moją pasją. Już w szkole podstawowej uczęszczałem na zajęcia dodatkowe, na których to starano się nie tylko ukształtować w pewien sposób moją wrażliwość artystyczną, ale przede wszystkim podszkolić warsztat w kontekście technicznym. Wtedy jeszcze nie sądziłem, że aparat będzie towarzyszył mi na co dzień przez całe życie. Tymczasem aktualnie mam własne studio i dobrze wiem, że przede wszystkim dobra jakość jest kluczem do sukcesu.

Profesjonalne zdjęcia najlepszej jakości, które zadowolą klienta 

wywoływanie zdjęć dobrej jakościW dzisiejszych czasach niemalże każda młoda osoba uważa się za fotografa. Nie jest wielkim wyzwaniem wejście na jeden z portali społecznościowych i znalezienie profilu z dopiskiem „photography”. Niestety, w większości przypadków wspomniani profesjonaliści nie zdają sobie spraw z tego, że dobry aparat sam nie robi zdjęć, a wszystkie możliwości jakie mamy do dyspozycji w ustawieniach nie zawsze muszą być ustawione na tryb automatyczny. Sam wielokrotnie przekonywałem się o tym, że w przypadku popularnych analogów, wywoływanie zdjęć dobrej jakości jest naprawdę sporym wyzwaniem. Po pierwsze trzeba mieć do dyspozycji odpowiednio wyposażone zaciemnione pomieszczenie. Następnie trzeba zmierzyć się ze wszystkimi płynami, do których wkłada się odbitki, później zachodzi cały proces suszenia.  

Jedak szczególnie ważnym elementem jest nie dopuszczenie do tego, by rolka z filmem nam się prześwietliła. Wtedy cała wykonana przez nas praca idzie na marne i powoduje to dużą frustrację. Zauważyłem, że ostatnio pojawił się taki trend, przynajmniej wśród moich klientów, że większą popularnością cieszą się odbitki analogowe, a nie jak to było w poprzednich latach; cyfrowe. Dzięki temu zdjęcia mają niepowtarzalny charakter.