Zabezpieczanie magazynów z płytami poliwęglanowymi

Każdy przedsiębiorca korzystający z magazynów zdaje sobie doskonale sprawę jak ważne jest ich odpowiednie zabezpieczenie. Nie tylko przed możliwością kradzieży, co byłoby oczywiste, lecz także i przed czynnikami mogącymi wpłynąć niekorzystnie na przechowywane w nim produkty bądź też mogącymi doprowadzić do ich całkowitego zniszczenia. Niektóre materiały wymagają więcej uwagi niż inne, potrzebne mogą też być zupełnie inne systemy zabezpieczeń. Jest to oczywiste w momencie, kiedy w magazynie przechowywane są na przykład elementy czy gotowe produkty łatwopalne, jednak nie zawsze mamy świadomość tego, jakie warunki właściwie powinniśmy utrzymywać w naszym magazynie. Odpowiednia temperatura czy wilgotność powietrza wbrew pozorom także mogą okazać się niezmiernie ważnymi elementami systemu zabezpieczeń.

 

poliwęglan lityPłyty poliwęglanowe – jak przechowywać

Mogłoby się wydawać, że płyty poliwęglanowe nie powinny sprawiać większych kłopotów przy przechowywaniu ani też nie wymagają specjalnych warunków, które trzeba w odpowiedni sposób zapewnić. Jak się okazuje, nic bardziej mylnego. Co prawda poliwęglany to dość odporny materiał, dlatego też są tak często wykorzystywane w przemyśle. Niemniej jednak należy go przechowywać w odpowiednich warunkach. Źle zabezpieczone płyty mogą ulec zniszczeniu, a nieodpowiednie warunki temperaturowe mogą doprowadzić o zapłonu. To samo dotyczy szczegółowych przepisów BHP, które trzeba odpowiednio zdefiniować i wprowadzić w życie. Tylko ich restrykcyjne przestrzeganie może uchronić cały magazyn przed zniszczeniem. Dobrze jest także, gdy pracownicy obsługujący dany magazyn wiedzą, z czym mają w rzeczywistości do czynienia – jest to wiedza niezbędna do zachowania najwyższej ostrożności.

 

pomiary termowizyjneKamera termowizyjna – magazynowanie

O ile płyty to w zasadzie sam czysty materiał, o tyle na przykład kamera termowizyjna jest już większym wyzwaniem i to zdecydowanie. Składa się ona bowiem z wielu różnych elementów wykonanych z odrębnych materiałów. Każdy z nich ma swoje specyficzne wymagania względem warunków jakie muszą panować w magazynie, aby żadna z części nie uległa zniszczeniu bądź zepsuciu podczas przechowywania.

Warto także wziąć pod uwagę, że tutaj wchodzi w grę również elektronika, która jest znacznie bardziej podatna na wszelkie niedociągnięcia pod względem utrzymania odpowiedniej:

  • temperatury,
  • wilgotności,
  • sposobu ułożenia.

Dlatego też ważne jest zainstalowanie odpowiednich systemów kontroli tych parametrów, które nie tylko są w stanie je określać, lecz także sterować odpowiednimi urządzeniami w celu utrzymania wyznaczonego poziomu.

 

uchwyty do telewizorówProdukty wytrzymałe – uchwyty do tv

Należy pamiętać także i o tym, że nie wszystkie elementy powinny być przechowywane razem. Na przykład uchwyty do tv nie wymagają jakichś szczególnych warunków, w których należy je przechowywać. W takim razie nie ma sensu składować ich w jednym pomieszczeniu ze sprzętem elektronicznym. Chociażby ze względu na to, że w jednym przypadku niezbędny jest system kontrolujący warunki panujące w magazynie, a w drugim nie. Jest to zwykłe marnotrawienie sił i środków, które można wykorzystać w o wiele bardziej efektywny sposób. Zaoszczędzimy w ten sposób zarówno swój czas i pieniądze. Szczególnie jeśli zamierzamy składować zupełnie różne przedmioty wykonane z znacznie różniących się swoimi właściwościami materiałów.

 


 

 

cardboard-box-161578_640Źródła:

 


 

 

logistics-748152_640Bezpieczeństwo w magazynie

Dbanie o bezpieczeństwo przechowywania towarów w magazynie jest niezwykle ważne. Jednak aby robić to w odpowiedni sposób należy przede wszystkim najpierw przemyśleć, co i w jaki sposób chcemy składować, a przede wszystkim – gdzie. Logistyka całego przedsięwzięcia jest tutaj niezwykle ważna, ponieważ od niej zależy nie tylko to, czy nasz towar będzie odpowiednio zabezpieczony, lecz także i to, czy nie będziemy marnować swoich funduszy na zupełnie niepotrzebne w tym wypadku inwestycje. Przed przystąpieniem do urządzania magazynu warto najpierw jak najwięcej dowiedzieć się na temat danego produktu oraz materiału, z jakiego został on wykonany. Istnieją pewne ogólne zasady dotyczące bezpieczeństwa przechowywania i tych należy bezwzględnie przestrzegać w każdym wypadku. Niemniej jednak należy także podejść do sprawy bardziej indywidualnie.