Zastosowanie folii stretch

Są na rynku pewne produkty, bez których nie mogło by istnieć wiele branż. Na co dzień za bardzo nie przywiązujemy do nich wagi, ale kiedy ich zabraknie powstają poważne problemy. Część z tych produktów przydaje się przy pakowaniu oraz przy transporcie różnych towarów. Niezastąpione są kartony, a także zabezpieczające folie.

Przydatna folia stretch w stolarstwie

folie stretch producentMój tata od wielu lat prowadzi firmę stolarską, w której wykonywane są meble na zamówienie. Jakiś czas temu zdałam sobie sprawę, że tacie do produkcji i przewożenia takich mebli potrzebne są bardzo prozaiczne produkty, które jednak musi posiadać w hurtowych ilościach. Do takich produktów należy, na przykład, specjalna folia stretch, którą zabezpiecza się meble przed uszkodzeniami. Mojemu tacie dostarcza folie stretch producent, który ma swoją siedzibę niedaleko naszego miejsca zamieszkania. Dzięki temu tata oszczędza na kosztach transportu folii. A tej zużywa się naprawdę sporo. Folią stretch owijany jest każdy mebel, który zawożony jest na montaż. Folia nie tylko chroni przed uszkodzeniami, ale jeszcze dodatkowo sprawia, że mebel nie kurzy się. A często jest tak, że na przykład zabudowa do kuchni produkowana jest w częściach, które powstają na przestrzeni kolejnych dni. Już złożone elementy czekają więc na ukończenie kolejnych. Zabezpieczone folią nie są w stanie się przez ten czas zakurzyć. Folia strech, po odwinięciu jej z mebli, jest oczywiście segregowana i oddawana do recyklingu.

Jedną z bardzo przydatnych rzeczy w warsztacie stolarskim mojego taty jest specjalna folia stretch. Pozwala ona w łatwy sposób zabezpieczyć zrobione już meble. Z racji tego, że takich folii do owijania mebli używa się naprawdę sporo, tata zamawia je w hurtowych ilościach u znajomego producenta.