Zastosowanie rejestratorów zwarcia w korekcie zgryzu

Korekty zgryzu, a zwłaszcza zwarcia zębów polegają na zastosowaniu kompozytów w obrębie całego układu. Na skutek praktycznie ciągłej eksploatacji wraz z wiekiem zęby ścierają się, co często jest powodem występowania zmian w zakresie funkcji mięśni oraz stawów skroniowo żuchwowych. 

Rola rejestratorów w kompleksowym leczeniu stomatologicznym

rejestratory zwarcia zębówJest to często przesłanką do podjęcia kompleksowego leczenia protetycznego oraz wdrożenia praktyk korekcyjnych, mających na celu bezpośrednie zwiększenie utrzymania stanu zębów w jak najlepszej kondycji.Stomatologia estetyczna w zakresie wykonania korekty zwarcia z zastosowaniem narzędzi takich jak rejestratory zwarcia zębów umożliwia odbudowę stanu uzębienia w zakresie całego układu, dzięki czemu osiągamy efekt poniesienia wysokości zwarcia oraz likwidacji przeciążeń układu, co ma bezpośredni wpływ na polepszenie stanu stawów oraz ochronę zębów. Zastosowanie rejestratorów zwarcia uzębienia niesie ze sobą szereg praktycznych zastosowań zarówno dla pacjenta jak i lekarza. Dzięki wdrożeniu tej metody w dziedzinie stomatologii korekcyjnej jak również protetycznej mamy możliwość zaoszczędzenia dużej ilości czasu, gdzie przy tradycyjnej metodzie odrębnego wykonywania zacisków wiązałoby się to m. in. z koniecznością odbycia dodatkowej wizyty w gabinecie dentystycznym. Zamontowanie rejestratorów zwarcia zębów polega na ustawieniu grzbietu aparatury na tzw. trójkątach zatrzonowcowych. W dalszym etapie przystępujemy do dopasowania biegu krzywizny łuku do podniebienia oraz symetrycznym ustawieniu w stosunku do środkowej linii szczęki.

Zastosowanie rejestratorów zwarcia zębów pozwala na prawidłowe umocowanie urządzenia do wewnątrzustnej rejestracji zwarcia, uwzględniając tym samym relację przestrzenną. Dzięki temu zyskujemy możliwość wykonania wszystkich niezbędnych odcisków na jednej wizycie w gabinecie stomatologicznym.