Zastosowanie węży przemysłowych

Będąc właścicielem gospodarstwa rolnego, fabryki, czy nawet magazynu musimy dbać o to, by narzędzia, z których korzystamy były najlepszej jakości. W wielu firmach stosuje się węże przemysłowe, które pomagają w transporcie różnych cieczy. Jednak przy ich kupnie musimy dokładnie się zastanowić, by wybrać te, które pomogą nam w pracy. 

Rodzaje węży przemysłowych

węże przemysłoweWęże przemysłowe mają wiele różnych zastosowań. Są w stanie zastępować nawet system rur, głównie dlatego, że są bardzo łatwe w montażu i po prostu tańsze. Można nimi transportować wodę, różne substancje chemiczne, a nawet parę. Wykonywane są z wielu materiałów, które dobierane są do substancji. W związku z tym węże przemysłowe dzieli się na węże do przesyłu betonu, żywności, płynów, gazów, smaru, czy materiałów ściernych, a także na węże perystaltyczne i teflonowe. Wszystkie z nich możemy podzielić jeszcze na inne kategorie w zależności od substancji. Te używane do gazów, możemy używać do transportu gazów przemysłowych, pary czy powietrza. Węże, które służą do transportu płynów, dzielimy na te do LPG, gorącej wody, benzyny, nafty, chemikaliów, a nawet oleju. Jeśli chodzi o materiały, z których są wykonywane, to wyróżniamy węże gumowe, które są najpopularniejsze, metalowe, teflonowe, czy kompozytowe. Jeśli chcemy zaopatrzyć się w dany sprzęt zazwyczaj nie będziemy mieli problemu z instalacją, ponieważ w sklepach branżowych są przygotowywane w formie gotowych przewodów. Z reguły mają również zamontowane złącza i końcówki. Ich główną zaletą, oprócz ceny i prostej instalacji jest możliwość wyeliminowania drgań, a także przesuwania się całej instalacji.

Montaż węży przemysłowych jest łatwy, jednak trzeba to zrobić prawidłowo, tak by nie było żadnych zakłóceń w transporcie. Jeśli nie jesteśmy pewni swojego wyboru najlepiej jest porozmawiać ze specjalistą, który pomoże nam wybrać odpowiedni sprzęt i wytłumaczy jak go zainstalować.