Sprawa rozwodowa

Zbieranie dowodów do rozwodu z orzeczeniem o winie

Przykrym ale ostatnio dość częstym doświadczeniem stają się rozwody. Przyczyny rozpadu małżeństwa mogą być różne, zazwyczaj byli małżonkowie załatwiają swoje sprawy polubownie jednak czasem dochodzi do rozwodu z orzeczeniem o winie.

Jak przechodzić przez rozwody nie tracąc majątku?

Adwokat na sprawie rozwodowejMałżeństwo możemy zakończyć na trzy sposoby:

 • z orzeczeniem o winie
 • bez orzeczenia o winie
 • rozwód wynikający z winy obojga stron

Orzeczenie o winie jest jedna z kluczową kwestią sprawy rozwodowej. Ma ona duże znaczenie na przebieg, długość sprawy, a nawet przyszłe konsekwencje. Jak sama nazwa mówi rozwód bez orzekania o winie jest wtedy gdy nie wskazuje się winnego rozpadu małżeństwa. Jest to najszybszy sposób na zakończenia związku, a rozwód można otrzymać już na pierwszej lub drugiej sprawie. Takie rozwiązanie jest możliwe tylko wtedy gdy oboje małżonków się na to godzi. Natomiast komplikacje mogą nastąpić wówczas gdy dochodzi do podziału majątku, przyznania opieki nad dziećmi lub wyznaczenie alimentów. Najczęstszymi powodami decyzji o zakończeniu związku jest zdrada, alkoholizm, przemoc oraz niezaspokajanie potrzeb rodziny, wtedy często ustala się winnego rozwodu. Proces ten może trwać od miesiąca do nawet kilku lat. Istotną sprawą jest tutaj przyznanie alimentów. Dla rozwodu bez orzekania o winie obowiązek alimentacyjny trwa pięć lat natomiast w drugim przypadku może on być i dożywotni. Decydując się na rozwód z orzekaniem o winie najlepiej skorzystać z opinii radcy prawnego, gdyż jest to długi i skomplikowany proces.

Usługi jakie oferuje kancelaria prawnicza

Wnętrze kancelarii adwokackiejKancelarie prawnicze możemy znaleźć już praktycznie wszędzie, z usług adwokata, prawnika, radcy prawnego skorzystać możemy w Wrocławiu, Warszawie, Szczecinie, a nawet i mniejszych miastach. Niektóre firmy oferują nawet swoje usługi przez telefon bądź internetowo. Świadczą oni zasługi z zakresu:

 • doradztwa, porad i konsultacji
 • sporządzenia i analizowania umów i opinii prawnych
 • opracowania pism procesowych
 • udziału w negocjacjach
 • występowania przed sądami powszechnymi i administracyjnymi oraz przed urzędami

Z zakresu prawa rodzinnego prawnik czy radca prawny może pomóc nam w:

 • reprezentacji w sprawach rozwodowych i separacyjnych oraz alimentacyjnych
 • sprawie dotyczącej przyznania władzy rodzicielskiej oraz ustalenia kontaktów z małoletnimi
 • sprawie podziału majątkowego
 • wyborze toku rozprawy
 • określeniu dowodów niezbędnych do orzeczenia winy

 

Biuro detektywistyczne prywatnego detektywa

Prywatni detektywi w pracyGdy zdecydujemy się oskarżyć o winę rozpadu małżeństwa byłego małżonka, niezbędne jest przedstawienie w sądzie odpowiednich dowodów świadczących np. o zdradzie, przemocy fizycznej i psychicznej, niegospodarności, oszustwa czy innych czynnikach. Jak jednak je pozyskać? Jednym z przykładów może być pomoc biura detektywistycznego. Dowodami mówiącymi o winie mogą być zdjęcia, nagrania audio lub filmy, a także zeznania świadków, e-maile, sms-y, dokumentacja, rozmowy na komunikatorach społecznościowych, wiadomości multimedialne i inne. Przy pomocy detektywa możemy zebrać dowody jeszcze przed wysłaniem pozwu o rozwód. Dyskretnie on zbiera fotografie, nagrania, ustala plan dnia małżonka oraz jego najbliższe otoczenie, źródło dochodów majątkowych, składniki majątkowe oraz innych czynników umożliwiających ustalenie winy. Dodatkowo detektyw może również występować w roli świadka w sądzie. Wszystkie zebrane przez niego dowody mogą posłużyć nie tylko do ustalenia winy współmałżonka, ale także mogą posłużyć w sprawach dotyczących podziału majątku, ustaleniu opieki nad dziećmi, kontaktów z dzieckiem, przyznania alimentów. Pracownicy biura detektywistycznego zajmują się szerokim zakresem spraw. Poza zbieraniem materiałów do spraw rozwodowych oferują także: poszukiwanie osób zaginionych, obserwację osób, poszukiwanie mienia, ustalenie adresu, majątku, zbieranie dowodów do spraw karnych i spadkowych, prowadzają wywiady środowiskowe i gospodarcze oraz wykrywanie podsłuchów oraz informatykę śledczą.


Więcej na temat poruszanych zagadnień:

 • Detektyw-bd24.pl – strona internetowa agencji detektywistycznej z Warszawy
 • Lex.pl – portal internetowy poruszający zagadnienia prawne
 • Prawnicy.szczecin.pl – strona internetowa szczecińskiej kancelarii adwokackiej obsługującej rozwody

 


Podsumowanie zagadnień

Nie zawsze tylko od nas zależy jak zakończy się nasze małżeństwo. Wpływ na to ma wiele czynników jak postanowienia sądu, zachowanie byłego małżonka, typ sprawy rozwodowej ilość zebranych dowodów. W tym trudnym czasie nie musimy jednak zostać sami, możemy skorzystać z usług kancelarii prawnej oraz prywatnego detektywa, którzy pomogą nam przejść przez trudy rozwodu.