Życie na przyczepie – jak przetrwać częste przeprowadzki

Przeprowadzka to jedno z bardziej stresujących wydarzeń, jakie może nas spotkać w życiu. Aby zmniejszyć jego skutki, szukamy sposobu na relatywnie spokojną przeprowadzkę.

Decyzje o przenosinach są trudne i często osoby czują się zagubione, nie bardzo wiedzą jak wszystko zorganizować, aby cała akcja przebiegła sprawnie, szybko i zgodnie z oczekiwaniami. Tym bardziej, że przez lata zgromadziliśmy już jakiś dobytek, który teraz trzeba zapakować i przewieźć.

W wyborze, którą z proponowanych ofert wybrać jednym z podstawowych czynników jest zakres wykonywanych usług oraz ich cena.

 

man-310710_640Firmy przeprowadzkowe

Na rynku istnieje wiele firm oferujących usługi w zakresie przeprowadzek, wyposażonych w odpowiednie samochody, przyczepy i inny potrzebny do tego celu sprzęt. Przedsiębiorstwa te mogą dokonać tak zwanej kompleksowej przeprowadzki, częściowej czyli tylko przewóz i wniesienie lub dokonać przeprowadzki we własnym zakresie.

 

moving-312082_640Rodzaje usług przeprowadzkowych

Przeprowadzka kompleksowa polega na tym, że to firma zajmuje się od początku do końca organizacją przenosin, odpowiednio pakując wszystkie dobra i zabezpieczając je przed uszkodzeniami zarówno podczas przenoszenia jak i transportu.

Przeprowadzka z częściową obsługą polega na przygotowaniu i zapakowaniu wszystkich przedmiotów w kartony, zabezpieczeniu odpowiednimi osłonami mebli i zniesieniu ich do samochodu wykonującego usługę.

W niektórych przypadkach może dojść do sytuacji, że nie wszystkie rzeczy możemy zabrać do nowego miejsca. Dobrze zatem byłoby, aby skorzystać z usług firmy posiadającej możliwość zabezpieczenia i zmagazynowania naszych przedmiotów i jeśli to możliwe, ubezpieczenia ich.

Dobrze wybrana profesjonalnie przygotowana firma zajmująca się tego rodzaju pracami w swojej ofercie ma również usługę polegająca na pozbyciu się rzeczy nie nadających się do przewozu (zużyte meble, niepotrzebnie trzymane przedmioty).

 

Scar-304662_640przęt firm przeprowadzkowych

Doświadczone firmy świadczące usługi transportowe, w tym przeprowadzki, dysponują odpowiednim taborem samochodowym, przyczepami budowlanymi i innym sprzętem, pomocnym przy tego rodzaju pracach.

Przyczepy budowlane produkowane są w różnych modelach i wariantach. Nawet bardzo podobne technicznie przyczepy różnią się wymiarami i ładownością. Różnice są na przykład w wysokości burt, możliwości montażu dodatkowych nadstawek czy wyposażenia ich w plandeki na dodatkowych stelażach lub mocowane bezpośrednio do burt. Niektóre modele przyczep posiadają dodatkowo uchylne platformy ułatwiające załadunek i rozładunek, bez konieczności odpinania przyczepy.

Ładowność przyczep też ma duże znaczenie w przypadkach transportu rzeczy o różnych gabarytach, to ona decyduje bowiem, czy wszystkie rzeczy przeznaczone do transportu znajdą odpowiednie położenie i bezpiecznie dotrą do miejsca przeznaczenia.

W dyspozycji firm transportowych znajduje się również tabor samochodów typu bagażówki, są one bardziej bezpieczne i gwarantują odpowiednie zabezpieczenie mienia w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych (deszcz, śnieg).

 


 

packing-24472_640Więcej informacji:

 


 

globetrotter-310076_640Panująca na rynku przeprowadzek olbrzymia konkurencja sprawia, że zakres usług ulega ciągłemu rozszerzaniu, a firmy stawiają na wysoką jakość świadczonych usług. Idą naprzeciw wciąż rosnącym potrzebom coraz bardziej wymagającego klienta i jego oczekiwania stają się najważniejsze.

Jeśli dokonany zostanie dobry wybór firmy, przeprowadzka nie będzie utrudnieniem i stresem. Począwszy od pakowania i rozpakowywania, demontażu i montażu mebli, sortowania i ewentualnej utylizacji aż po sprzątnięcie opuszczonego miejsca – wszystkim zajmie się wyspecjalizowana w tym firma.